Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin direktoru Təbriz Əmmayev Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatası (AHK Azərbaycan) Alman İqtisadiyyatının Şərq Komitəsi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Azərbaycanda bərpa olunan enerji sahəsi üzrə hazırkı inkişaf istiqamətlərinə dair birgə brifinq tədbirində çıxış edib.
Onlayn formatda keçirilən brifinqdə açılış nitqi ilə çıxış edən Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatasının icraçı direktoru Tobias Baumann iki ölkə arasında bərpa olunan enerji və digər sahələrdə əlaqələrdən danışıb.
Daha sonra Dövlət Agentliyinin direktoru T. Əmmayev Azərbaycanda bərpa olunan enerji sahəsində görülən işlər barədə ətraflı məlumat verib. O, qeyd edib ki, son illərdə ölkəmizdə bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadənin artırılması sahəsində genişləndirilməsi planları üzərində mühüm işlər görülüb, qanunvericilik bazasının təkmilləşdirilməsi və eləcə də pilot layihələrin həyata keçirilməsi istiqamətində əhəmiyyətli nəticələr əldə edilib. Azərbaycanda bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadə sahəsində əldə edilən uğurlar və gələcək planlara dair təqdimat tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırılıb.

Director of the Azerbaijan for Renewable Energy Agency under the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan Tabriz Ammayev spoke at a joint briefing on current trends in renewable energy in Azerbaijan in cooperation with the German-Azerbaijani Chamber of Commerce (AHKAzerbaijan) and the Eastern Committee of the German Economy.
In his opening remarks at the online briefing, Tobias Baumann, Executive Director of the German-Azerbaijani Chamber of Commerce, spoke about renewable energy and other relations between the two countries.
Then the director of the State Agency T. Ammayev gave detailed information about the work done in the field of renewable energy in Azerbaijan. He noted that in recent years, significant work has been done on plans to expand the use of renewable energy sources in our country, significant results have been achieved in improving the legal framework, as well as in implementing pilot projects. The participants were informed about the achievements in the use of renewable energy sources in Azerbaijan and future plans.