Energetika Nazirliyində kollegiya iclası keçirilib
Energetika naziri Pərviz Şahbazovun sədrliyi ilə onlayn formatda növbəti kollegiya iclası keçirilib.
Nazir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən energetika sahəsinin inkişafı istiqamətində mühüm islahatların həyata keçirildiyini qeyd edib, bununla bağlı Nazirlik və tabeli qurumlar qarşısında qoyulmuş tapşırıq və vəzifələrin yüksək səviyyədə, vaxtında və keyfiyyətlə icra edilməsinin vacibliyi vurğulanıb.
Sonra iclasın gündəliyinə uyğun olaraq “2023-cü ilin I yarımilliyi üzrə Energetika Nazirliyində icra intizamının vəziyyəti və vətəndaş müraciətlərinə baxılması haqqında” təqdimat nümayiş etdirilib. Hesabat dövründə Nazirliyə daxil olmuş təşkilat və vətəndaş müraciətlərinə dair statistik məlumatlar nəzərdən keçirilib, müraciətlərə baxılmanın vəziyyəti, icazələrin verilməsi, inzibati xətalar haqqında işlər, eləcə də 2023-cü il üçün iş planında 1-ci yarımillik üzrə verilmiş tapşırıqların icra səviyyəsi barədə müzakirələr aparılıb.
İclasda, həmçinin Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq Fərman və Sərəncamlarından irəli gələn tapşırıqların icra vəziyyəti, yerinə yetirilmiş tədbirlər nəzərdən keçirilib və görüləcək işlər müzakirə edilib.
Sonda kollegiya sədri qarşıda duran vəzifələrin səmərəli icrası, sənədlərin vaxtında və tam yerinə yetirilməsinin təmin olunması, sənədlərə nəzarət mexanizminin və icra intizamının təkmilləşdirilməsi və digər məsələlər üzrə görüləcək tədbirlər barədə müvafiq tapşırıqlar verib.

Under the chairmanship of Minister of Energy Parviz Shahbazov, the next board meeting was held in the format of video-conference at the Ministry of Energy.
Chairman of the Board, Minister of Energy Parviz Shahbazov noted that the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev has implemented important reforms in the field of energy development, and stressed the importance of high-level, timely and high-quality implementation of the tasks and tasks set before the Ministry and subordinate bodies.
Then, in accordance with the agenda of the meeting, a presentation on the status of executive discipline and reviewing the citizen applications at the Ministry of Energy for the first half of 2023 was made. During the reporting period, statistical data on organization and citizen applications received by the Ministry were reviewed, discussions were held on the status of consideration of applications, issues on issuing permits, administrative offenses, as well as the status of the implementation of the tasks given in the work plan for 2023 for the 1st half of the year.
At the meeting, the status of implementation of the tasks arising from the relevant decrees and orders of the President of the Republic of Azerbaijan, the measures taken were reviewed and the work to be done was discussed.
At the end, the Chairman of the Board gave relevant instructions on the effective implementation of the forthcoming tasks, ensuring timely and complete implementation of documents, improving the mechanism of control over documents and execution discipline and other measures to be taken.