Energetika Nazirliyi və Dövlət İmtahan Mərkəzi arasında birgə əməkdaşlıq çərçivəsində Nazirlik Aparatı və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin əməkdaşlarının iştirakı ilə “Dövlət qulluğuna qəbul üzrə müsahibələrin keçirilməsi qaydaları” mövzusunda təlim təşkil edilib.
Nazirliyin Dövlət qulluğu və kadrlar şöbəsinin müdiri Əsəd İsmayılov mövzunun aktuallığını qeyd edərək, növbəti dövrlərdə keçiriləcək dövlət qulluğuna qəbul üzrə müsahibələrin daha da səmərəli təşkili baxımından bu təlimin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Dövlət İmtahan Mərkəzinin nümayəndələrinin təqdimatı ilə keçirilən təlimdə dövlət qulluğuna qəbul üzrə müsahibələrin keçirilməsi, onun məqsəd və xarakterik xüsusiyyətləri, müsahibəyə hazırlıq və əsas mərhələləri, qiymətləndirmə meyarları, müsahibədə iştirak edən komissiya üzvlərinin vəzifələri, namizədin qiymətləndirilməsi, onlayn müsahibələrin təşkili və digər mövzular ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonra iştirakçıların mövzu ilə bağlı təklifləri dinlənilib və onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Within the joint cooperation between the Ministry of Energy and the State Examination Center, a training on "Rules for conducting interviews on admission to the Civil Service” was organized with the participation of employees of the Ministry and AREA.
Asad Ismayilov, Head of Department of Civil Service and Human Resources of the Ministrynoted the relevance of the topic and emphasized the importance of this training in terms of more efficient organization of interviews for civil service admission to be held in the next periods.
During the training, which was held with the presentation of representatives of the State Examination Center, views were exchanged on holding interviews on admission to the civil service, its goals and characteristic features, preparation to the interview and main stages of the interview, evaluation criteria, tasks of the commission members participating in the interview, candidate assessment, organization of online interviews and other topics.