AREA-nın direktor müavini Brüsseldə keçirilən ISA-nın komitə iclasında iştirak edib
Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (AREA) direktor müavini Aygün Zeynalova Belçikanın paytaxtı Brüssel şəhərində keçirilən Beynəlxalq Günəş İttifaqının (ISA) Avropa və Digər Regionlar üzrə Regional Komitəsinin 4-cü iclasında iştirak edib.
İclasda Azərbaycanın yüksək günəş enerjisi potensialının olduğunu diqqətə çatdırılıb, bu istiqamətdə icra edilən layihələrdən danışılıb. Eyni zamanda beynəlxalq enerji şirkətləri ilə 28 QVt-dan çox “yaşıl enerji” layihələri üzrə əməkdaşlıqdan bəhs edilib, ixrac potensialı barədə məlumat verilib. Həmçinin iclasda, Azərbaycanın Beynəlxalq Günəş İttifaqına tamhüquqlu üzv olması məsələsinin vacibliyi vurğulanıb.

Aygun Zeynalova, Deputy Director of the Azerbaijan Renewable Energy Sources (AREA) under the Ministry of Energy, participated in the 4th meeting of the Regional Committee for Europe and Other Regions of the International Solar Association (ISA) held in Brussels, the capital of Belgium.
At the meeting, it was pointed out that Azerbaijan has a high solar energy potential, and the projects implemented in this direction were discussed. At the same time, cooperation with international energy companies on more than 28 GW of "green energy" projects was discussed, and export potential was reported. The meeting also emphasized the importance of Azerbaijan becoming a full member of the International Solar Association.