AREA-nın şöbə müdiri Rəna Hümbətova 11-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji Sərgisində çıxış edib
AREA-nın şöbə müdiri Rəna Hümbətova Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində keçirilən 11-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji Sərgisində təşkil olunmuş “Enerji sektorunda yeni reallıqlara uyğunlaşma - qaydalar, biznes və təhsil” sessiyasında çıxış edib.
Çıxışda Azərbaycanda həyata keçirilən bərpa olunan enerji layihələri və əməkdaşlıqlar, ölkəmizin yaşıl enerjiyə keçidi və bu xüsusda enerji tərəfdaşı və təchizatçısı kimi regionda rolu, gənclərin bərpa olunan enerji sahəsi üzrə ixtisaslaşması və kadr potensialı, Paris Sazişi, 2030-cu il bərpa olunan enerji və 2050-ci il iqlim hədəfləri və digər məsələlərə toxunulub.
Həmçinin panel müzakirələrində bp, “Masdar”, Bakı Ali Neft Məktəbinin nümayəndələrinin çıxışları dinlənilib.

AREA’s Head of Department Rana Humbatova participated as speaker at the session “Adapting to new realities in the energy sector - regulations, business and education” organized at the 11th Caspian International Power and Green Energy Exhibition held during the Baku Energy Week.
In the speech, the renewable energy projects planned and under development in the Republic of Azerbaijan, as well as cooperation in the filed of , clean energyand role of Azerbaijan as reliable regional and international energy partner and supplier of energy resources,the RES capacity building opportunities in the field of renewable energy for young generation and current and human resources , the Paris Agreement, 2030 renewable energy and 2050 climate goals and other issues were touched upon.
Representatives from Bp, "Masdar" and Baku Higher Oil School also participated as speakers in the panel discussions.