Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (AREA) direktoru Cavid Abdullayev bp şirkətinin nümayəndələri ilə görüşüb.
AREA-nın direktoru Cavid Abdullayev qonaqları salamlayaraq bp şirkəti ilə enerji sahəsində həyata keçirilən səmərəli əməkdaşlıq əlaqələrindən danışıb.
Görüşdə bp şirkəti ilə Cəbrayıl rayonunda həyata keçiriləcək 240 MVt gücündə “Şəfəq” günəş enerjisi layihəsinin mövcud vəziyyəti, əsas icra mərhələləri, layihənin icra müddəti və gedişatı nəzərdən keçirilib. Həmçinin layihənin texniki və kommersiya məsələləri müzakirə olunub.
Hibrid formatda keçirilən görüşdə həmçinin bərpa olunan enerji sahəsinin inkişafı istiqamətində mövcud əməkdaşlıq və gələcək perspektivlər müzakirə edilib.

The director of the Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) Javid Abdullayev had a meeting with the representatives of bp company.
The director of AREA greeted the guests and talked about the efficient cooperation with bp in the field of energy.
At the meeting, the current status of the 240 MW "Shafag" solar energy project to be implemented in Jabrayil district with bp company, the main implementation stages, and the duration and progress of the project were reviewed. Technical and commercial issues of the project were also discussed.
Furthermore, current cooperation and future prospects in the direction of the development of the renewable energy sector were discussed in the hybrid meeting.