Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərində yaşıl texnologiyaların və enerji səmərəliliyi tələblərinin tətbiqi ilə bağlı əlaqələndirmə və monitorinq üzrə İşçi Qrupun tərkibində yaradılmış alt İşçi Qrupun 5-ci iclası keçirilib.
İclası giriş sözü ilə açaraq çıxış edən alt İşçi Qrupun rəhbəri, Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin direktoru Cavid Abdullayev cari dövr ərzində görülmüş işlərə dair hesabatı iştirakçıların diqqətinə çatdırıb. İşçi Qrupun ötən iclasının qərarları barədə məlumat verilib.
İclas zamanı Şərqi Zəngəzur və Qarabağ iqtisadi rayonlarında həyata keçirilən tikinti-quruculuq işləri və layihələndirmə zamanı “Yaşıl Enerji Zonası” Konsepsiyasından irəli gələn məsələlərə dair çıxışlar dinlənilib. Həmçinin alt İşçi Qrupun fəaliyyətindən irəli gələn cari məsələlər müzakirə edilib.
İclasda Energetika, İqtisadiyyat, Maliyyə, Ekologiya və Təbii Sərvətlər, Kənd Təsərrüfatı, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat, Fövqəladə Hallar nazirlikləri, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyi, Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi, Milli Elmlər Akademiyası, "Meliorasiya və Su Təsərrüfatı" ASC, Dövlət Neft Şirkəti, "Azərenerji" ASC, "Azərişıq" ASC, Qarabağ və Şərqi Zəngəzur İqtisadi Rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə xidmətləri, Qarabağ Dirçəliş Fondunun nümayəndələri iştirak ediblər.

The 5th meeting of the Sub-Working Group under the Working Group on coordination and monitoring of the implementation of green technologies and energy efficiency requirements in the liberated territories of the Republic of Azerbaijan was held.
Javid Abdullayev, the head of the Sub-Working Group and Director of the Azerbaijan Renewable Energy Agency, opened the meeting with an introductory speech, brought the report on the work done during the current period to the attention of the participants. The decisions of the last meeting of the Working Group were reported.
During the meeting, speeches were heard on the construction works carried out in East Zangezur and Karabakh economic regions and issues arising from the "Green Energy Zone" Concept. Current issues arising from the activities of the Sub-Working Group were also discussed.
At the meeting the representatives from the Ministries of Energy, Economy, Finance, Ecology and Natural Resources, Agriculture, Digital Development and Transport, Emergency Situations, State Urban Planning and Architecture Committee, AREA, State Agency for Highways, National Academy of Sciences, "Amelioration and Water Farm" OJSC, State Oil Company, "Azerenergy" OJSC, "Azerishiq" OJSC, Restoration, Construction and Management Services in Karabakh and East Zangezur Economic Regions, Karabakh Revival Fund participated.