Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (AREA) direktor müavini vəzifəsinə yeni təyinat olub.
Energetika nazirinin 9 dekabr 2022-ci il tarixli əmri ilə Aygün Zeynalova Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin direktor müavini vəzifəsinə təyin edilib. Bundan əvvəl Aygün Zeynalova AREA-nın Layihələrlə iş və hüquq şöbəsinə rəhbərlik edib.
Aygün Aftandil qızı Zeynalova Bakı şəhərində anadan olub. Bakı Dövlət Universitetinin Beynəlxalq hüquq ixtisasını fərqlənmə diplomu ilə bitirib. “2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində Strasburq Universitetində (Fransa) Avropa Hüququ və Beynəlxalq Hüquq ixtisası üzrə magistr dərəcəsi alıb. Avropa İttifaqının tam təqaüdü ilə Belçika Krallığının Avropa Kollecində Avropa hüququ üzrə magistr təhsili alıb. Hazırda London Kral Kollecində Beynəlxalq maliyyə və kommersiya hüququ üzrə magistr proqramında təhsilini davam etdirir.
Əmək fəaliyyətinə 2012-ci ildə Lüksemburq Hersoqluğunda yerləşən Avropa İttifaqının Ədalət Məhkəməsində hüquqşünas olaraq başlayıb. Fəaliyyətini özəl sektorda korporativ hüquqşünas və baş hüquqşünas olaraq davam etdirib. Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Monitorinqi Xidmətində və digər qurumlarda məsul vəzifələrdə çalışıb.
2014-cü ildən pedaqoji fəaliyyətlə məşğuldur. İngilis, fransız, türk, rus, niderland dillərini bilir.

A new appointment has been made to the position of deputy director of the Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) under the Ministry of Energy.
By the order of the Minister of Energy dated December 9, 2022, Aygun Zeynalova was appointed as the deputy director of the Azerbaijan Renewable Energy Agency under the Ministry of Energy. Previously, Aygun Zeynalova headed the project implementation and legal department of AREA.
Aygun Aftandil gizi Zeynalova was born in Baku. She graduated from Baku State University with honors in international law. She received a master's degree in European and International Law from the University of Strasbourg (France) within the framework of the "2007-2015 State Program for the Education of Azerbaijani Youth in Foreign Countries". She studied in a Master program at the College of Europe of the Kingdom of Belgium with a full scholarship from the European Union specializing in European Union law. Currently, she is continuing her studies in the master's program in international financial and commercial law at King's College London.
She started working as a lawyer at the Court of Justice of the European Union in the Grand Duchy of Luxembourg in 2012. She has experience as a corporate lawyer and head of legal in the private sector. She held various managerial positions in the Financial Monitoring Service of the Republic of Azerbaijan and other institutions.