Energetika Nazirliyi Ulu Öndərin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə ağacəkmə aksiyası keçirib
Mayın 7-də Energetika Nazirliyinin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə Qobustan Hibrid Elektrik Stansiyasının ərazisində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş növbəti ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Təbiətin qorunması, ətraf mühitin mühafizəsi, sağlamlaşdırılması və yaşıllıqların salınmasına ictimai diqqətin yönəldilməsi və məlumatlılığın artırılması məqsədilə təşkil edilmiş aksiyada nazirliyin aparatının və tabeli qurumların əməkdaşları iştirak ediblər.
Aksiya zamanı Qobustan Hibrid Elektrik Stansiyasının ərazisində müxtəlif növ ağaclar əkilib, abadlıq işləri aparılıb və ətraf ərazi tullantılardan təmizlənib.
Ulu öndər Heydər Əliyev hər zaman ətraf mühitin qorunması və ekoloji vəziyyətin sağlamlaşdırılması işinə böyük önəm verib. Ümummilli lider tərəfindən əsası qoyulan ekoloji siyasət, cəmiyyətdə ekoloji mədəniyyəti və təbiətə qayğını təbliğ etmək ənənələri uğurla davam etməkdədir. Bü gün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən ölkəmizin iqtisadi inkişafı ilə bərabər ətraf mühitin sağlamlaşdırılması, yaşıllıqların sürətli bərpası və artırılmasının təmin olunması istiqamətində silsilə tədbirlər həyata keçirilir. Dövlət başçısının 2 fevral 2021-ci il tarixli sərəncamı ilə “təmiz ətraf mühit və “yaşıl artım” ölkəsi” sosial-iqtisadi inkişafa dair milli prioritetlərimizdən biri kimi müəyyənləşdirilib.

On May 7 the next tree planting action dedicated to the 99th anniversary of National Leader Heydar Aliyev was held in the territory of Gobustan Hybrid Power Plant on the initiative and organization of the Ministry of Energy.
Employees of the administration and agencies under the Ministry participated in the action organized in order to protect the nature, protect and improve the environment, draw public attention to the planting and raise awareness.
During the action in the territory of Gobustan Hybrid Power Plant different types of trees were planted, greening was done and the surrounding area was cleaned.
Great leader Heydar Aliyev has always attached great importance to protecting the environment, improving the environmental situation and doing greenery. The ecological policy founded by the national leader, the traditions of promoting ecological culture and care for nature in the society continue successfully. Today, President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev is taking a series of measures to improve the environment, ensure the rapid restoration and growth of greenery along with the economic development of our country. By the order of the Head of State dated 2 February 2021, the “Clean environment and “green growth” country" is defined as one of our national priorities on socio-economic development.