“Yaşıl enerji məkanı” üzrə alt İşçi Qrupunun videokonfrans formatında yeddinci iclası keçirilib.
Alt İşçi Qrupun rəhbəri, energetika naziri Pərviz Şahbazovun sədrliyi ilə baş tutmuş iclasda "Azərbaycan 2030: sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər" əsasında hazırlanmış “2022-2026-ci illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası” layihəsinin “Yaşıl enerji məkanı”na dair hissəsi, o cümlədən alt məqsədlər, fəaliyyət istiqamətləri və hədəflər müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, alt İşçi Qrupda Energetika Nazirliyi ilə yanaşı İqtisadiyyat, Maliyyə, Ekologiya və Təbii Sərvətlər nazirlikləri təmsil olunur.

The seventh meeting of the sub-Working Group on the green energy zone was held
At the meeting chaired by the Head of the sub-Working Group, Minister of Energy Parviz Shahbazov, the part of project "Socio-economic development strategy for 2021-2026" established on the basis of "Azerbaijan 2030: National priorities for socio-economic development" on the green energy zone, as well as sub-goals, activity directions and targets were discussed.
It should be noted that the sub-Working Group includes the Ministry of Energy, Ministry of Economy, Ministry of Finance, Ministry of Ecology and Natural Resources.