Energetika Nazirliyi və Dövlət İmtahan Mərkəzi arasında mövcud əməkdaşlıq çərçivəsində dövlət qulluqçularının peşə bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi məqsədilə silsilə təlimlərin keçirilməsi davam edir.
Növbəti təlim “Dövlət qulluğunda etik davranış qaydalarının praktiki tətbiqi məsələləri” mövzusunda baş tutub. Energetika Nazirliyinin Aparat rəhbərinin müavini Xalidə Məsimova açılış nitqi ilə çıxış edərək belə maarifləndirici təlimlərin təşkilində Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə edib, bu gun müzakirə olunan mövzunun dövlət qulluğu fəaliyyətində vacibliyi və əhəmiyyətindən danışıb.
Təlimdə Dövlət İmtahan Mərkəzinin əməkdaşı Gündüz Əhmədlinin təqdimatı dinlənilib. Müvafiq qanunun məqsədləri, dövlət qulluğu fəaliyyətində səmərəliliyin və şəffaflığın artırılması, loyallıq, ictimai etimad, əmr, sərəncam və ya tapşırıqların yerinə yetirilməsi, peşəkarlıq və fərdi məsuliyyətin artırılması, korrupsiyanın və maraqlar toqquşmasının qarşısının alınması, etik davranış qaydalarının pozulmasına görə məsuliyyət, qanunun icrasına nəzarət və digər məsələlərə dair ətraflı nəzəri və praktiki məlumatlar verilib, təlim iştirakçılarının sualları cavablandırılıb.
Təlimdə Energetika Nazirliyi, nazirlik yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin 27 əməkdaşı iştirak edib.

Within the existing cooperation between the Ministry of Energy and the State Examination Center, a series of trainings for improving the professional skills of civil servants continues.
The next training was held on issues of practical application of Rules of Ethical Conduct of Civil Servants. Deputy Head of Administration of the Ministry of Energy Khalida Masimova made an opening speech and expressed satisfaction with cooperation with the State Examination Center in the organization of such educational trainings and spoke about the importance of the topic discussed today in civil service activities.
During the training, Gunduz Ahmadli, an employee of the State Examination Center made presentation. Detailed theoretical and practical Information was provided about the objectives of the relevant law are to increase efficiency and transparency in civil service activities, loyalty, public confidence, Implementation of orders and decrees, professionalism and enhancing individual responsibility, prevention of corruption, prevention of conflicts of interests, responsibility for violation of ethical conduct guidelines, control over compliance with guidelines of ethical conduct and other issues, the participants` questions were answered.