Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində Beynəlxalq Bərpa Olunan Enerji Agentliyi (IRENA) Assambleyasının 14-cü sessiyası çərçivəsində energetika naziri Pərviz Şahbazov ilə Agentliyin baş direktoru Françesko La Kamera arasında görüş olub.
Görüşdə Azərbaycanda bərpa olunan enerji sahəsində həyata keçirilən layihələr, ölkəmizlə IRENA arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin bir sıra təşəbbüslər və platformalar vasitəsilə inkişafına dair müzakirələr aparılıb. BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində Mərkəzi Asiya üçün IRENA İnvestisiya Forumuna Azərbaycanın ev sahibliyi, həmçinin Şərq Tərəfdaşlığı ölkələri üçün Bərpa Olunan Enerji üzrə Yol Xəritələri təşəbbüsü üzrə hesabatın təqdimatı ilə bağlı tədbirin keçirilməsi ilə bağlı məsələlər nəzərdən keçirilib.

Within the 14th session of the Assembly of the International Renewable Energy Agency (IRENA) in Abu Dhabi, Azerbaijani Energy Minister Parviz Shahbazov met with the Agency's Director General Francesco La Camera.
The meeting covered projects implemented in Azerbaijan in the sector of renewable energy sources, as well as the parties' cooperation through various initiatives and platforms. The sides discussed issues related to Azerbaijan's IRENA Investment Forum for Central Asia, which was held in conjunction with the 29th session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change (COP29), as well as the presentation of a report on the initiative of renewable energy roadmaps for Eastern Partnership countries.