“Azərbaycan 2030: sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər”ə uyğun olaraq, “2021-2025-ci illərə dair sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın hazırlanması ilə bağlı aidiyyəti dövlət orqanlarının fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi məqsədilə yaradılmış Yaşıl enerji məkanı üzrə alt İşçi Qrupunun üçüncü iclası keçirilib.
Alt İşçi Qrupunun rəhbəri, energetika naziri Pərviz Şahbazovun sədrliyi ilə videokonfrans formatında keçirilən iclasda ötən dövr ərzində görülmüş işlər müzakirə edilib. Alt-məqsədlər və hədəf göstəriciləri razılaşdırılıb, atılacaq növbəti addımlar ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

In accordance with the "Azerbaijan 2030: National priorities for socio-economic development", the third meeting of the sub-Working Group on the green energy zone was held in order to coordinate the activities of the relevant state bodies in connection with the preparation of the "Socio-economic development strategy for 2021-2025".
The work done since the second meeting was discussed at the meeting, chaired by the head of the sub-Working Group, Minister of Energy Parviz Shahbazov. The sub-objectives and target indicators were agreed, and the next steps to be taken were discussed.