Vorvik Universiteti ilə görüş keçirilib
Energetika nazirinin müavini Elnur Soltanovun iştirakı ilə İngiltərənin Vorvik Universitetinin dekanı Robin Klarkla potensial əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsi məqsədilə görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) ilə Vorvik Universiteti arasında magistratura səviyyəsində mövcud olan “Bərpa olunan enerji mənbələri” ixtisası üzrə beynəlxalq İkili Diplom Proqramı haqqında danışılıb. ADNSU ilə Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyi arasında imzalanmış Əməkdaşlıq Memorandumundan irəli gələn məsələlər də nəzərdən keçirilib.
Görüşdə Vorvik Universitetinin Xüsusi layihələr şöbəsinin rəhbəri Gareth Roberts, ADNSU-nun rektor əvəzi Vazeh Əsgərov, Azərbaycan-Fransız Universitetinin icraçı direktoru vəzifəsini icra edən Lətifə Nəsibova, “Bərpa olunan enerji mənbələri” ixtisası üzrə beynəlxalq İkili Diplom Proqramının direktoru Rafiq Əliyev və digər şəxslər də iştirak edib.

A meeting was held with Robin Clark, dean of England's Warwick University, with the participation of Deputy Minister of Energy Elnur Soltanov, to discuss potential cooperation opportunities.
During the meeting, they talked about the international Dual Diploma Program between the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) and the University of Warwick on the specialty "Renewable energy sources" at the master's level. Issues arising from the Memorandum of Cooperation signed between ASOIU and the State Agency for Renewable Energy Sources were also reviewed.
The meeting was attended by Gareth Roberts, head of the Special Projects Department of Warwick University, Vazeh Asgarov, vice-rector of ASOIU, Latifa Nasibova, acting executive director of the French-Azerbaijani University, Rafik Aliyev, director of the International Dual Diploma Program in "Renewable Energy Sources" and other representatives.