Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (AREA) direktor müavini Kamran Hüseynov və Gürcüstanın Enerji İnkişafı Fondunun (GEDF) direktoru Caba Xmaladzenin iştirakı ilə onlayn görüş keçirilib.
AREA-nın direktoru Kamran Hüseynov Dövlət Agentliyinin fəaliyyət istiqamətləri, dövlət-özəl tərəfdaşlığı çərçivəsində investorların cəlbi, xarici və yerli şirkətlərlə əməkdaşlıq, mövcud və gələcək layihələr, yaşıl enerji güclərinin şəbəkəyə qoşulması, yaşıl enerjinin ixracı imkanları barədə məlumat verib. Qarşı tərəf Fondun dövlət-özəl tərəfdaşlığı çərçivəsində Gürcüstandakı layihələrdə iştirakı, yaşıl enerji təchizatında istehsalçıların və alıcıların fəaliyyəti barədə məlumat verib.
Görüşdə ölkələr arasında bərpa olunan enerji sahəsində mümkün əməkdaşlıq imkanları nəzərdən keçirilib, müvafiq sahəyə investorların cəlb edilməsi üzrə qarşılıqlı bilik və təcrübə mübadiləsi, “Xəzər-Qara dəniz-Avropa Yaşıl Enerji Dəhlizi” layihəsi çərçivəsində mövcud əməkdaşlıqdan irəli gələn məsələlər müzakirə edilib.

Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) had a meeting with Georgian Energy Development Fund (GEDF) with the participation of Deputy Director of the AREA Kamran Huseynov and Director of the GEDF Jaba Khmaladze.
Deputy Director of AREA Kamran Huseynov gave information about the activities of the State Agency, the attraction of investors within the framework of public-private partnership, cooperation with foreign and local companies, existing and future projects, connection of green energy powers to the grid, opportunities for export of green energy. The counterparty informed about the Fund's participation in projects in Georgia within the framework of public-private partnership, and activities of producers and buyers in green energy supply.
During the meeting, possible opportunities for cooperation between the countries in the field of renewable energy were reviewed, mutual knowledge and experience exchange on attracting investors to the relevant field, and issues arising from existing cooperation within the framework of the "Caspian-Black Sea-European Green Energy Corridor" project were discussed.