“Dayanıqlı şəhərlər və binalar” mövzusunda növbəti vebinar keçirilib
Azərbaycan-Türkiyə Enerji Forumu çərçivəsində fəaliyyət göstərən “Bərpa olunan enerjidən istifadə” üzrə İşçi Qrupun təşəbbüsü ilə “Dayanıqlı şəhərlər və binalar” mövzusunda növbəti vebinar keçirilib.
Vebinarda Bursa Böyükşəhər bələdiyyəsinin rəsmisi, Bursa Texniki Universitetinin doktorantı Yıldız Odaman Cindoruk tərəfindən dayanıqlı şəhərlər və onların xüsusiyyətləri, BMT-nin “Dayanıqlı şəhərlər və icmalar” məqsədi, qlobal iqlim dəyişikliyi və bu xüsusda Türkiyədə görülən tədbirlər, yaşıl enerjidən istifadə, karbon qazı emissiyalarının azaldılması tədbirləri və digər məsələlərlə bağlı məlumat verilib. Qarşılıqlı müzakirələr əsasında baş tutan vebinarda iştirakçıların mövzu ilə bağlı sualları cavablandırılıb.
Vebinarda Energetika Nazirliyi, yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyi, tabeliyində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi, “Azərenerji” ASC və “Azərişıq” ASC-nin əməkdaşları iştirak edib.

The next webinar on "Sustainable cities and buildings" was held at the initiative of the Working Group on "Use of renewable energy" operating within the framework of the Azerbaijan-Turkey Energy Forum.
In the webinar, Yıldız Odaman Cindoruk, an official of the Bursa Metropolitan Municipality and, a doctoral student of Bursa Technical University, gave information about sustainable cities and their characteristics, the UN's "Sustainable Cities and Communities" goal, global climate change and measures taken in this regard in Turkey, use of green energy, measures to reduce carbon dioxide emissions. and other issues. The participants' questions on the topic were answered in the webinar, which was held on the basis of discussions.
Representatives of the Ministry of Energy, AREA, AERA, "Azerenergy" OJSC, and "Azerishiq" OJSC took part in the webinar.