Azərbaycan-Türkiyə Enerji Forumu çərçivəsində fəaliyyət göstərən “Bərpa olunan enerjidən istifadə” üzrə İşçi Qrupun təşəbbüsü ilə “Dayanıqlı şəhərlər və binalar” mövzusunda vebinar keçirilib.
Vebinarda Türkiyənin Çankaya Universitetinin dosenti Dr. Gülsu Ulukavak Harputlugil tərəfindən dayanıqlı şəhərlərin tətbiqində iqlim məsələləri, binaların isidilməsində günəş enerjisindən istifadə, enerji səmərəliliyi, karbon qazı emissiyalarının azaldılması tədbirləri və digər məsələlərlə bağlı məlumat verilib. Qarşılıqlı müzakirələr əsasında baş tutan vebinarda iştirakçıların mövzu ilə bağlı sualları cavablandırılıb.
Vebinarda Energetika Nazirliyi, yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyi (AREA), tabeliyində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (AERA), “Azərenerji” ASC və “Azərişıq” ASC-nin əməkdaşları da iştirak ediblər.

A webinar on "Sustainable cities and buildings" was held at the initiative of the Working Group on "Use of renewable energy" within the framework of the Azerbaijan-Turkey Energy Forum.
In the webinar Docent of Çankaya University of Türkiye, Dr. Gulsu Ulukavak Harputlugil gave information about climate issues in the application of sustainable cities, use of solar energy for heating buildings, energy efficiency, applications for reducing carbon dioxide emissions and other issues during the webinar. The participants' questions were answered in the webinar, on the basis of mutual discussions.
Representatives of the Ministry of Energy, AREA, AERA, "Azerenergy" OJSC, and "Azerishiq" OJSC also participated in the webinar.