AREA-nın direktoru Polşa səfiri ilə görüşüb
Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (AREA) direktoru Cavid Abdullayev Polşa Respublikasının fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rafal Poborski ilə görüşüb.
Cavid Abdullayev Azərbaycanla Polşa arasında əlaqələrin müxtəlif sahələrdə uğurla davam etdiyi qeyd edib. Azərbaycanın yüksək bərpa olunan enerji potensialının olduğu və bu istiqamətdə meqalayihələrin həyata keçirildiyini bildirib.
Görüşdə işğaldan azad edilmiş ərazilərdə bərpa olunan enerji sahəsi üzrə görüləcək işlər barədə məlumat verilib. Polşa şirkətlərinin bu layihələrdə iştirakı və əməkdaşlıq imkanları nəzərdən keçirilib.
Səfir bərpa olunan enerji sahəsində Polşanın təcrübəsini və təkliflərini Azərbaycanla bölüşməyə hazır olduğunu qeyd edib.

Javid Abdullayev, Director of the Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) under the Ministry of Energy, met with Rafal Poborski, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland.
Javid Abdullayev noted that relations between Azerbaijan and Poland successfully continues in various fields. He highlighted that Azerbaijan has a high renewable energy potential and the mega projects are on the implementation stage.
The delegation was informed on the ongoing activities in the field of renewable energy in the liberated lands.
The parties discussed the cooperation opportunities in this area.
The ambassador noted that Poland is ready to share its experience and proposals with AREA in the renewable energy field.