Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (AREA) direktor müavini Aygün Zeynalova Budapeştdə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Macarıstan Hökuməti arasında Enerji üzrə İşçi Qrupunun 3-cü iclasında iştirak edib.
Aygün Zeynalova “Yaşıl Enerjinin Ötürülməsi Konsepsiyası” adlı təqdimatla çıxış edib, yaşıl enerjinin nəqli yolları, imkanları, gələcəkdə hidrogen ixracı imkanları və digər məsələlər barədə məlumat verib.
İclasda həmçinin Avropa İttifaqı ilə imzalanmış Memorandum çərçivəsində Azərbaycanın Avropanın enerji təchizatına gələcək töhfəsi, yaşıl enerji dəhlizi, Macarıstanın yaşıl enerji üzrə inkişaf planı və enerji səmərəliliyi sahəsində təcrübəsinə dair təqdimatlar edilib və çıxışlar dinlənilib.

Aygun Zeynalova, Deputy Director of the Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) under the Ministry of Energy, participated in the 3rd meeting of the Working Group on Energy between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of Hungary in Budapest.
Aygun Zeynalova made a presentation called "Concept of Green Energy Transmission" and informed about the ways and possibilities of green energy transmission, hydrogen export in the future and other issues.
Participants of the meeting made presentations and speeches on Azerbaijan's future contribution to Europe's energy supply, green energy corridor, Hungary's green energy development plan and experience in the field of energy efficiency within the framework of the Memorandum signed with the European Union.