19 oktyabrda Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərində yaşıl texnologiyaların və enerji səmərəliliyi tələblərinin tətbiqi ilə bağlı əlaqələndirmə və monitorinq üzrə İşçi Qrupun tərkibində yaradılmış alt İşçi Qrupun növbəti iclası keçirilib.
Alt İşçi Qrupun sədri, Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin direktoru Cavid Abdullayev iclası giriş sözü ilə açaraq İşçi Qrupun 14 oktyabrda keçirilmiş görüşü zamanı qəbul edilmiş qərarlar barədə məlumat verib.
İclasda “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərində 2022-2026-cı illərdə “yaşıl enerji” zonasının yaradılması üzrə Tədbirlər Planı”nın icrası ilə bağlı görüləcək işlərin effektivliyinin artırılması üçün tematik tədbirlər, həmçinin onların icrası ilə bağlı məsul şəxslər müəyyən olunub.

On October 19, the next meeting of the sub-Working Group established within the Working Group on coordination and monitoring of the application of green technologies and energy efficiency requirements in the liberated territories of the Republic of Azerbaijan was held.
Chairman of the sub-Working Group Javid Abdullayev, Director of the Azerbaijan Renewable Energy Agency under the Ministry of Energy, opened the meeting with an introduction and informed about the decisions made during the meeting of the Working Group held on October 14.
At the meeting, thematic measures to increase the effectiveness of the work to be done with regards to the implementation of the "Action Plan for the establishment of the "green energy" zone in the liberated territories of the Republic of Azerbaijan in 2022-2026", as well as the responsible representetives for the implementation were determined.