Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin direktor müavini Təbriz Əmmayev “Yaşıl Bərpaya Diqqət – Azərbaycan üçün İnnovativ və İnklüziv Yaşıl Maliyyə Strategiyaları” adlı tədbirdə çıxış edib.
Azərbaycanın pandemiyadan sonrakı bərpasında innovasiya və yaşıl maliyyənin rolunu araşdırmaq məqsədilə keçirilən forumda istixana qazı emissiyalarını azaldacaq layihələr vasitəsilə davamlı gələcəyin yaradılması ilə bağlı müzakirələr edilib. Eyni zamanda, iştirakçılar yaşıl istiqrazlar və kreditlər vasitəsilə maliyyələşdirmə strategiyaları barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Qeyd edək ki, Asiya İnkişaf Bankının (AİB) təşkilatçılığı ilə keçirilən forumda yerli və beynəlxalq biznes qurumları, özəl sektor qurumları, maliyyə institutları və hökumətin nümayəndələri iştirak edib.

Deputy Director of the Azerbaijan Renewable Energy Agency Tabriz Ammayev spoke at the event "Focus on Green Recovery- Innovative and Inclusive Green Finance Strategies for Azerbaijan."
The forum which aimed at exploring the role of innovation and green finance in Azerbaijan's post-pandemic recovery, discussed the creation of a sustainable future through projects that will reduce greenhouse gas emissions. At the same time, the participants exchanged views on financing strategies to mobilize finance through green bonds and loans.
The forum, organized by the Asian Development Bank (ADB), was attended by representatives of local and international business, private sector entities, financial institutions and government.