Sentyabrın 16-da təşkilatçılığı ilə nazirliyin tabeliyində olan Bərpa olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyi (BOEMDA) tərəfindən “Yaşıl enerjidən istifadənin genişləndirilməsi” mövzusunda onlayn seminar keçiriləcək.
Vebinarda BOEMDA-nın direktoru Təbriz Əmmayev tərəfindən ölkəmizin bərpaolunanenerji potensialı və ondan istifadə imkanları, bərpa olunan enerji növləri və texnologiyaları, onların ətraf mühitə və ekologiyaya təsiri, bərpa olunan enerji stansiyalarının fəaliyyəti, günəş, külək və ya digər bərpa olunan enerji mənbələri üzrə həyata keçiriləcək pilot layihələr, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə “yaşıl enerji zonası”nın yaradılması ilə bağlı konsepsiyanın hazırlanması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər, bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadənin təşviqi və tənzimlənməsi, qanunvericilik bazasının formalaşdırılması sahəsində aparılan islahatlar, bərpa olunan enerji sahəsində beynəlxalq əməkdaşlıq əlaqələri və beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsi üzrə atılan addımlar haqqında ətraflı məlumat veriləcək, iştirakçıların mövzu ilə bağlı sualları cavablandırılacaq.
Onlayn seminarda iştirak etmək istəyənlər 16 sentyabr tarixində saat 20:00-da Agentliyin “facebook” sosial şəbəkəsindəki səhifəsi vasitəsi ilə seminara qatıla bilərlər: https://bit.ly/3tt4Lp2

On 16 September, the Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) under the Ministry of Energy will hold webinar on "The expansion of green energy use".
The Head of the AREA Tabriz Ammayev will give information on renewable energy potential of our country and the opportunities for its use, renewable energy types and technologies, their impact on the environment and the ecology, the activities of renewable energy stations, pilot projects to be implemented on solar, wind or other renewable energy sources, measures taken to develop a concept for the establishment of a "green energy zone" in the liberated areas, promotion and regulation of the use of renewable energy sources, legislative reforms, international cooperation in the field of renewable energy and steps taken to study international experience, and participants' questions on the topic will be answered.
Those who want to participate in the webinar can join it via the Facebook account of the Agency on 16 September at 20:00: https://bit.ly/3tt4Lp2