Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi Protokol xidməti sektorunun məsləhətçisi, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Hidrogen və yaşıl texnologiyalar şöbəsinin baş məsləhətçisi, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Strateji təhlil və proqnozlaşdırma şöbəsinin baş məsləhətçisi, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Layihələrin idarə edilməsi şöbəsinin böyük məsləhətçisi (mətbuat katibi) və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Dövlət qulluğu, hüquq və sənədlərlə iş şöbəsinin böyük məsləhətçisi (hüquqşünas) vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı 6 may tarixində müsabiqə üzrə müsahibə elan edib.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində dövlət qulluğunun müvafiq vəzifəsi üzrə test imtahanından keçdiyini təsdiq edən dövlət qulluğu sertifikatı qüvvədə olan, Dövlət orqanlarında (qurumlarında) siyahısı Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2023-cü il 12 yanvar tarixli 7 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilən vəzifələrdə azı 10 il iş stajı olan və dövlət qulluğu vəzifəsinin tutulması üçün nəzərdə tutulan təhsil tələbi (istiqaməti) üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər iştirak edə bilərlər.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək istəyən namizədlər 6 iyun 2024-cü il tarixi saat 18:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Elan üzrə sənəd qəbulu yalnız Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalı vasitəsilə elektron qaydada həyata keçirilir. Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək üçün aşağıdakı sənədlərin skan olunmuş variantı onlayn qeydiyyat zamanı müraciət formasına əlavə edilməlidir:
ali təhsil haqqında sənədin surəti;
əmək kitabçasının surəti;
elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər elmlər doktoru elmi dərəcəsinin verilməsi barədə təsdiqedici sənədin surətini;
Namizədlər müsabiqənin müsahibə mərhələsi ilə bağlı ətraflı məlumatı Dövlət İmtahan Mərkəzinin rəsmi internet səhifəsindən əldə edə bilərlər:

The Ministry of Energy announced an interview stage of the competition
On 6 May, the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announced an interview on the vacant civil service positions: Advisor of Protocol Section of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan, Chief Advisor of the Hydrogen and Green Technologies Department of AREA, Chief Advisor of the Strategic Analysis and Forecasting Department of AREA, Senior Advisor of the Project Management Department - Press Secretary of AREA, Senior Advisor (lawyer) of the Civil Service, Law and Documents Department of AREA.
At the interview stage of the competition, candidates with valid civil service certificate on the relevant position of the civil service, ones who have at least 10 years of experience in positions in state bodies (institutions) approved by Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 7 dated 12 January 2023, and ones with the degree of Doctor of Sciences intended for the position of the civil service can participate.
Candidates wishing to participate in the internal interview must register by filling out the Application form for civil service on the internet portal of the State Examination Center till 18:00 in 6 June 2024.
Acceptance of documents on the announcement is carried out electronically only through the internet portal of the State Examination Center. To participate in the interview phase of the competition, the scanned version of the following documents must be attached to the application form during online registration:
copy of the document on higher education
copy of employment record book
copy of the supporting document on the awarding of the degree of Doctor of Sciences.
Candidates can get detailed information about the internal interview on the official website of the State Examination Center of the Republic of Azerbaijan: