Energetika Nazirliyi ümumi müsahibə elan edib
Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin Elektrik enerjisi sektorunun müdiri, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Strateji təhlil və proqnozlaşdırma şöbəsinin müdir müavini, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Hidrogen və yaşıl texnologiyalar şöbəsinin baş məsləhətçisi, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Dövlət qulluğu, hüquq və sənədlərlə iş şöbəsinin böyük məsləhətçisi(sənədlərlə iş üzrə) və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Dövlət qulluğu, hüquq və sənədlərlə iş şöbəsinin böyük məsləhətçisi(hüquqşünas) vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı 24 yanvar tarixində ümumi müsahibə elan edib.
Ümumi müsahibədə vakant vəzifənin aid olduğu dövlət orqanında və ya digər dövlət orqanında inzibati vəzifələrdə qulluq keçən və inzibati vəzifələrin təsnifatına uyğun ixtisas dərəcəsi olan dövlət qulluqçuları, azı 5 il qulluq stajı olan və dövlət orqanında inzibati vəzifələrdə çalışmış şəxslər, “Dövlət qulluğu haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun 2.3-cü maddəsində nəzərdə tutulan dövlət qulluğunun xüsusi növündə qulluq (xidmət) keçən və xüsusi (hərbi, diplomatik) rütbəsi olan şəxslər, “Dövlət qulluğu haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun 2.3-cü maddəsində nəzərdə tutulan dövlət qulluğunun xüsusi növündə azı 5 il qulluq (xidmət) stajı olan və xüsusi (hərbi, diplomatik) rütbə nəzərdə tutulan vəzifələrdə çalışmış şəxslər, dövlət orqanlarında (qurumlarında) siyahısı Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2023-cü il 12 yanvar tarixli 7 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilən vəzifələrdə azı 10 il iş stajı olan şəxslər, dövlət orqanının ləğvi, dövlət qulluqçularının sayının və ya ştatlarının ixtisarı ilə əlaqədar ehtiyat kadrlar siyahısında olan şəxslər və dövlət qulluğu vəzifəsinin tutulması üçün nəzərdə tutulan təhsil tələbi (istiqaməti) üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər iştirak edə bilərlər.
Ümumi müsahibədə iştirak etmək istəyən namizədlər 22 fevral 2024-cü il tarixi saat 18:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Elan üzrə sənəd qəbulu yalnız Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalı vasitəsilə elektron qaydada həyata keçirilir. Ümumi müsahibədə iştirak etmək üçün aşağıdakı sənədlərin skan olunmuş variantı onlayn qeydiyyat zamanı müraciət formasına əlavə edilməlidir:
• əmək kitabçasının surəti;
• elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər elmlər doktoru elmi dərəcəsinin verilməsi barədə təsdiqedici sənədin surəti;
• xüsusi, hərbi və ya diplomatik rütbəyə malik olan şəxslər müvafiq rütbəyə malik olmasını təsdiq edən sənədin surəti.
Namizədlər ümumi müsahibə ilə bağlı ətraflı məlumatı Dövlət İmtahan Mərkəzinin rəsmi internet səhifəsindən əldə edə bilərlər: https://exidmet.dim.gov.az/dqq/Elan/UmMshMshElanList?ElanID=535

The Ministry of Energy announced a general interview
The Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announced general interview for the vacant positions – Head of the Power Section of the Power and Thermal Energy Department, Deputy Head of the Strategic Analysis and Forecasting Department of AREA, Chief Consultant of the Hydrogen and Green Technologies Department of AREA, Senior Consultant (on documents) of the Civil Service, Law and Documents Department of AREA, Senior Consultant (Lawyer) of the Civil Service, Law and Documents Department of AREA on 24 January.
Civil servants serving in administrative positions in the state body in which vacant position was announced and having the qualification level corresponding to the classification of administrative positions, persons with at least 5 years of service experience and working in administrative positions in the state body, persons who have served in a special type of civil service and have a special (military, diplomatic) rank, provided for in Article 2.3 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Civil Service", persons who have at least 5 years of service (service) in the special type of civil service provided for in Article 2.3 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Civil Service" and have worked in special (military, diplomatic) positions, persons with at least 10 years of work experience in positions in state bodies (institutions) approved by Resolution No. 7 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 12 January 2023, persons in reserve staff list of the Ministry of Energy in connection with the liquidation of the state body, reduction of the number of civil servants or staff, and persons with a phd degree in the educational requirement (direction) intended for holding a civil service position can apply for the vacancy. https://e-qanun.az/framework/53208
Candidates wishing to participate in the general interview must register by filling out the application form for civil service on the internet portal of the State Examination Center till 18:00 in 22 February 2023.
• copy of the document on higher education;
• copy of employment record book;
• copy of the supporting document on the awarding of the degree of Doctor of Sciences;
• copy of a document confirming the possession of special, military or diplomatic rank.
Candidates can get detailed information about the internal interview on the official website of the State Examination Center of the Republic of Azerbaijan: https://exidmet.dim.gov.az/dqq/Elan/UmMshMshElanList?ElanID=535