Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri, Neft-qaz şöbəsinin müdiri, Neft-qaz şöbəsinin Neft siyasəti sektorunun müdiri, Protokol xidməti sektorunun baş məsləhətçi və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Təminat sektorunun müdiri vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı 10 yanvar tarixində daxili müsahibə elan edib.
Daxili müsahibədə vakant vəzifəni təqdim etmiş dövlət orqanında inzibati vəzifələrdə qulluq keçən və inzibati vəzifələrin təsnifatına uyğun ixtisas dərəcəsi olan dövlət qulluqçuları, dövlət orqanının ləğvi, dövlət qulluqçularının sayının və ya ştatlarının ixtisarı ilə əlaqədar Energetika Nazirliyində ehtiyat kadr kimi saxlanılan şəxslər, 1-3-cü kateqoriya dövlət orqanlarında inzibati vəzifələrin 1-3-cü təsnifatlarına uyğun olan vəzifələrə, habelə mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarında, onlara bərabər tutulan orqanlarda (Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət Sirrinin Mühafizəsi üzrə İdarələrarası Komissiyanın Katibliyi) şöbə müdiri, rəhbərin müşaviri və rəhbərin köməkçisi vəzifələrinə iddia edən şəxslər iştirak edə bilərlər.
Daxili müsahibədə iştirak etmək istəyən namizədlər 24 yanvar 2024-cü il saat 18:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Elan üzrə sənəd qəbulu yalnız Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalı vasitəsilə elektron qaydada həyata keçirilir. Daxili müsahibədə iştirak etmək üçün aşağıdakı sənədlərin skan olunmuş variantı onlayn qeydiyyat zamanı müraciət formasına əlavə edilməlidir:
- ali təhsil haqqında sənədin surəti;
- əmək kitabçasının surəti.
Namizədlər daxili müsahibə ilə bağlı ətraflı məlumatı Dövlət İmtahan Mərkəzinin rəsmi internet səhifəsindən əldə edə bilərlər. https://exidmet.dim.gov.az/dqq/Elan/DxMshMshElanList?ElanID=534

The Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announced internal interview for the vacant positions – Head of International Cooperation, Head of Oil-Gas Department, Head of Section of Oil Policy Section of Oil-Gas Department, Chief Advisor of Protocol Service Section, and Head of Department of Supply of Azerbaijan Renewable Energy Agency on 10 January.
Civil servants serving in administrative positions in the state body in which vacant position was announced and having the qualification level corresponding to the classification of administrative positions, persons in reserve staff list of the Ministry of Energy in connection with the liquidation of the state body, reduction of the number of civil servants or staff, persons applying for positions corresponding to 1-3 classifications of administrative positions in state bodies of 1-3 categories, as well as for the positions of head of department, advisor to the head and assistant to the head in central executive bodies and in bodies considered equal to them (Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan, Secretariat of the Interdepartmental Commission on Protection of State Secrets under the President of the Republic of Azerbaijan) can apply for the vacancy.
Candidates wishing to participate in the internal interview must register by filling out the “Application form for civil service” on the internet portal of the State Examination Center till 18:00 in 24 January 2023.
- copy of the document on higher education;
- copy of employment record book.
Candidates can get detailed information about the internal interview on the official website of the State Examination Center of the Republic of Azerbaijan: https://exidmet.dim.gov.az/dqq/Elan/DxMshMshElanList?ElanID=534